Prof. dr. sc.

Snježana Mihalić Arbanas

RGN fakultet u Zagrebu

voditeljica projekta

Iskustvo prof. dr. sc. Snježane Mihalić Arbanas za provedbu primijenjenog istraživanja stečeno je kroz izradu njenog diplomskog, magistarskog i doktorskog rada čije teme su vezana na klizišta (1990.-2000.).

U svom znanstveno-istraživačkom radu je objavila više od 140 znanstvenih radova vezanih na temu klizišta. Područje njezinog znanstvenog istraživanja vezano na dio koji se odnosi na izradu karata hazarda klizišta te monitoringa klizišta.

Obavlja i dužnosti zamjenice voditelja ‘Hrvatske grupe za klizišta’, znanstvene grupe koja se bavi istraživanjem klizišta, a koju čine znanstvenici s RGN fakulteta u Zagrebu i Građevinskog fakulteta u Rijeci, koordinatorice regionalne znanstvenoistraživačke mreže „ICL jadransko-balkanska mreža (ICL ABN)“, člana Upravnog odbora Međunarodnog konzorcija za klizišta (2012-danas), zamjenice voditelja, odnosno voditeljice Svjetskog centra izvrsnosti za umanjenje rizika od klizišta ICL-a (2014-2017; 2017-2020).

Član je ili voditeljica više radnih skupina pri Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine ili u Gradu Zagrebu. Osim znanstvenog rada, sudjelovala je i izradi više od 50 inženjerskogeoloških/ geotehničkih elaborata u okviru istraživanja i sanacije klizišta.

Prof. dr. sc.

Željko Arbanas

Građevinski fakultet u Rijeci

koordinator primjene znanstvenih istraživanja

Iskustvo za provedbu primijenjenog istraživanja stekao je kroz rad vezan za problematiku stabilnosti kosina i klizišta kojima se bavi više od 35 godina.

Kroz istraživanja i sanaciju klizišta i odrona, tijekom kojih je projektirao više od 50 projekata sanacije klizišta i nekoliko desetaka projekata sanacija odrona te zaštite od odrona u stijenskoj masi na više od 300 km autocesta i cesta

Područje njegovog istraživanja su istraživanje klizišta, sanacija klizišta i odrona, monitoring klizišta te numeričko i fizičko modeliranje ponašanja klizišta. U okviru svog znanstveno istraživačkog rada objavio je više od 200 znanstvenih i stručnih radova u znanstvenim časopisima i na kongresima od čega je oko 150 u području znanosti o klizištima. Potpredsjednik je Međunarodnog konzorcija za klizišta, voditelj i zamjenik voditelja Hrvatske grupe za klizišta koju čine znanstvenici s RGN fakulteta u Zagrebu i Građevinskog fakulteta u Rijeci, Svjetskog centra izvrsnosti za umanjenje rizika od klizišta ICL-a (2014-2017; 2017-2020).

Zamjenik je glavnog urednika znanstvenog časopisa Landslides (Springer), vodećeg časopisa u području geotehničkog inženjerstva i inženjerske geologije u svjetskim bazama. Pridruženi je član Hrvatske akademije tehničkih znanosti. Voditelj je više međunarodnih i nacionalnih znanstvenih projekta u području istraživanja klizišta.

Izv. prof.

Martin Krkač

RGN fakultet u Zagrebu

zamjenik voditeljice projekta
voditelj RG3

Iskustvo za provedbu primijenjenog istraživanja stekao je kroz inženjerske projekte vezane uz sanaciju klizišta, kao i istraživanja u okviru znanstvenih projekata te izradu doktorske disertacije.

U okviru projekta „Identifikacija rizika i planiranje korištenja zemljišta za ublažavanje posljedica klizanja i poplava u Hrvatskoj“, u razdoblju od 2009.-2014., sudjelovao je u uspostavljanju „Opservatorija za praćenje klizišta Kostanjek“ u Zagrebu koji sadrži više od 40 geodetskih, geotehničkih i hidrogeoloških senzora za praćenje klizišta. Doktorirao 2015. godine s disertacijom pod naslovom „Fenomenološki model gibanja klizišta Kostanjek na osnovi praćenja parametara klizanja“. Područje znanstvenog istraživanja vezano mu je uz klizišta, odnosno monitoring klizišta i daljinska istraživanja.

Autor je više od 50 znanstvenih publikacija u međunarodnim časopisima, knjigama i zbornicima skupova. Do sada je bio član nekoliko međunarodnih i domaćih znanstvenih projekata te je član ‘Hrvatske grupe za klizišta’.

Dr. sc.

Sanja Bernat Gazibara

RGN fakultet u Zagrebu

koordinatorica znanstvenih istraživanja, voditeljica RG2

Iskustvo za provedbu primijenjenog istraživanja stekla je kroz inženjerske projekte vezane uz sanaciju klizišta, istraživanje u okviru znanstvenih projekata te izrade doktorske disertacije.

Doktorirala je 2019. godine s disertacijom pod naslovom „Metodologija izrade karata klizišta korištenjem digitalnoga modela terena visoke rezolucije u podsljemenskoj zoni Grada Zagreba“. Tijekom izrade doktorske disertacije sudjelovala je na Međunarodnoj školi za procjenu i ublažavanje rizika od klizanja (LARAM – International school on Landslide Risk Assessment and Mitigation) na Sveučilištu u Salernu u Italiji. Područje znanstvenog istraživanja usmjereno joj je na vizualno i automatizirano kartiranje klizišta iz visoko-rezolucijskih LiDAR snimaka te razvoj metodologije za analizu hazarda od klizanja i njegovo zoniranje.

Autor je više od 40 znanstvenih publikacija u međunarodnim časopisima, knjigama i zbornicima skupova. Do sada je sudjelovala na tri znanstvena projekta vezana uz istraživanja klizišta te je članica ‘Hrvatske grupe za klizišta’

Dr. sc.

Petra Jagodnik

Građevinski fakultet u Rijeci

voditeljica RG4

Iskustvo za provedbu primijenjenog istraživanja stekla je kroz znanstveno-istraživačke radove vezane za izradu karata klizišta te analize učestalosti klizišta.

Znanstveno-istraživačko iskustvo stekla je tijekom doktorskog istraživanja područja s izrazito složenom geološkom građom i morfološkim uvjetima, tijekom kojega se usavršila u detaljnom inženjerskogeološkom kartiranju primjenom metode vizualne interpretacije digitalnoga modela reljefa. Doktorsku disertaciju obranila je 2018. godine. Naročiti interes su joj izrada detaljnih povijesnih inventara klizišta primjenom metoda daljinskih istraživanja te razvijanje postupka i kriterija za klasifikaciju klizišta prema suvremenim klasifikacijama. Tijekom doktorskog studija usavršavala se na Sveučilištima u Japanu i Italiji, u područjima geomorfološkog kartiranja s ciljem identifikacije i klasifikacije nestabilnosti na padinama, odnosno procjene hazarda i rizika klizanja. Kao stručni suradnik, sudjelovala je u izradi nekoliko geotehničkih elaborata za potrebe istraživanja i sanacije klizišta.

U okviru znanstveno istraživačkog rada objavila je 25 znanstvenih radova u znanstvenim časopisima i na kongresima u području znanosti o klizištima. Članica je Hrvatske grupe za klizišta te suradnica u dva nacionalna znanstvena projekta u području istraživanja klizišta.

mag. ing. geol., mag. ing. min.

Hrvoje Lukačić

RGN fakultet u Zagrebu

asistent

Iskustvo za provedbu primijenjenog istraživanja stekao je tijekom diplomskog studija Geološkog inženjerstva, kao i tijekom stručnog usavršavanja na Tehničkom sveučilištu u Grazu na Institutu za mehaniku stijena i tunelogradnju te radom u tvrtki Geotehnički studio d.o.o. gdje je kao inženjerski geolog sudjelovao na izradi nekoliko desetina geotehničkih izvještaja u svrhu temeljenja, tunela, sanacije klizišta i stijenskih zasjeka.

Tijekom studija pokazuje interes za primjenu daljinskih metoda istraživanja u stijenskom inženjerstvu koje usavršava tijekom diplomskog studija Geološkog inženjerstva te stručnog usavršavanja u okviru Erasmus+ stručne prakse na Tehničkom sveučilištu u Grazu na Institutu za mehaniku stijena i tunelogradnju. Na studentskoj praksi na Institutu za mehaniku stijena i tunelogradnju sudjeluje u inženjerskogeološkom kartiranju tunela Gleinalm primjenom daljinskih metoda istraživanja.

Diplomski studij Rudarstva – smjer geotehnika završava 2018. godine s obranom diplomskog rada pod naslovom „Razvoj računalnog programa za postupak ispitivanja jednoosne tlačne čvrstoće i deformabilnosti materijala uz cikličko opterećenje i rasterećenje“ s odličnim uspjehom. Diplomski studij Geološkog inženjerstva – smjer Hidrogeologija i inženjerska geologija završava 2020. godine s obranom diplomskog rada pod „Inženjerskogeološko kartiranje stijenske mase na zasjeku Špičunak (Gorski kotar) primjenom daljinskih istraživanja“

Tijekom studija nagrađivan je četiri puta dekanovom nagradom za izvrsnost te pet puta stipendijom za darovite studente Sveučilišta u Zagrebu. Član je Hrvatskog geotehničkog društva te Međunarodnog društva za mehaniku stijena.

mag. ing. geol.

Gabrijela Šarić

RGN fakultet u Zagrebu

mlađi istraživač – asistent na projektu

Iskustvo za provedbu istraživanja stekla je tijekom diplomskog studija Geološkog inženjerstva na RGN fakultetu u Zagrebu i znanstveno-istraživačkog rada u području prostornih analiza primjenom statističkih metoda.

Tijekom studiranja iskazuje interes za primjenu daljinskih istraživanja te volontira na HRZZ istraživačkom projektu LandSlidePlan (https://landslideplan.eu/) koji se bavi razvojem metodologije za procjenu podložnosti na klizanje na temelju LiDAR tehnologije. Studij završava 2022. godine obranom diplomskog rada pod naslovom „Određivanje poplavljenog područja korištenjem multispektralnih satelitskih snimaka u R programskom sustavu“. Tokom izrade diplomskog rada proširila je svoje znanje programskih jezika i njihove primjene u prostornim analizama.

Temeljem uspjeha tijekom studiranja dobitnica je državne stipendije u području STEM znanosti.

dipl. oec.

Ivana Županović Bulat

RGN fakultet u Zagrebu

administratorica projekta

Završila je Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, smjer Marketing. Svoje višegodišnje administrativno radno iskustvo stekla je u području turizma i nabave. Završila je program usavršavanja za poslove Voditelja pripreme i provedbe EU projekata. Također je završila i specijalistički program izobrazbe u području javne nabave te posjeduje Certifikat u području javne nabave.